امروز یکشنبه 22 تیر 1399

پیوندها


  • اخبار بهار 96

اخبار حوزه علمیه
حلقه‌های صالحین
برگزاری حلقه‌های صالحین توسط طلاب حوزه علمیه باقرالعلوم علیه‌السلام در مراسم اعتکاف رجبیه
مراسم نکوداشت مقام استاد و تجلیل از طلاب برتر
حوزه علمیه باقرالعلوم علیه‌السلام به‌رسم سنوات گذشته، همایشی تحت عنوان نکوداشت مقام استاد و تجلیل از برترین‌های حوزه علمیه در آستانه پایان سال تحصیلی ۱۳۹۵-۹۶ برگزار نمود.
اهم برنامه‌ها سخنرانیِ الگوی تعلیم و تربیت، مدیریت فرهیخته حوزه علمیه باقرالعلوم علیه‌السلام ، حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذاکری حفظت الله و نیز تقدیر از ایشان بود که توسط استاد دهشت و به نمایندگی از کلیه شاگردان انجام شد که سخنرانی استاد دهشت زید عزه و دکتر داوودی نژاد ازجمله برنامه‌های محتواییِ این همایش بود.
مراسم نکوداشت و تقدیر از اساتید، طلاب برتر، فعالان آموزشی، فرهنگی و پژوهشی با اعطای تندیس، لوح و هدایای نفیس دیگر ادامه یافت و در پایان نیز گزارش مسئولان جهت استحضار اساتید و خانواده‌های محترم طلاب از دیگر برنامه‌های این همایش ارزشمند در اردیبهشت‌ماه ۹۶ بود.

اخبار شبستان
مراسم معنوی اعتکاف
اعتکاف رجبیه با حضور190 معتکف در مسجد جامع و مجتمع فرهنگی امام محمدباقر علیه‌السلام ویژه برادران برگزار شد.
در این دوره اساتید و مداحان برجسته کشوری از قبیل حجج‌الاسلام نصیری، فاطمی ارفع، ایلخانی، سوری و موسوی مطلق(مدعو از تهران)، در بخش روایتگری آقای دکتر باخرد و در بخش کرسی تلاوت استاد حامد علیزاده و در مداحی آقایان سید محمدرضا یعقوبی، حمید طهماسبی و حجت‌الاسلام میرحافظ به  اجرای برنامه پرداختند .
 سخنرانی، مناجات، جلسات و حلقه‌های معرفتی، کرسی تلاوت، عزاداری، روایت گویی و زیارت پرچم گنبد امام حسین علیه‌السلام، بخشی از برنامه‌های اعتکاف را تشکیل می‌داد.
نکته قابل‌توجه در این دوره، حضور پررنگ نوجوانان و جوانان در مراسم بود.
دعای ام داوود
دعای پرفیض ام داوود در روز سوم اعتکاف با حضور پرشور معتکفین توسط حجت‌الاسلام میرحافظ قرائت گردید.
جلسه آموزش صوت و لحن  قرآن کریم
هر دوشنبه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، جلسه آموزش صوت و لحن در محل حسینیه حضرت ابوالفضل علیه‌السلام توسط اساتید ممتاز کشوری، آقایان سید جواد و سید مجتبی سادات فاطمی برگزار می‌گردد.
شهادت امام کاظم علیه‌السلام
مراسم شهادت امام کاظم علیه‌السلام با سخنرانی حجت‌الاسلام امین نیا و ذکر مصیبت کربلایی حمید طهماسبی برگزار شد.
شهادت امام هادی علیه‌السلام
مراسم شهادت امام هادی علیه‌السلام با سخنرانی حجت‌الاسلام سیدآبادی و ذکر مصیبت کربلایی امیر دشت بیاض برگزار شد.
شهادت حضرت زینب سلام‌الله علیها
مراسم شهادت حضرت زینب سلام‌الله علیها با سخنرانی و مناجات‌خوانیِ حجت‌الاسلام فاطمی در جمع معتکفین  همراه با زیارت پرچم گنبد امام حسین علیه‌السلام برگزار شد.
مبعث رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم
مراسم مبعث رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم با سخنرانی حجت‌الاسلام فرزین، مداحی کربلایی سید امیر احمدنیا و نیز اهدای جوایز به حاضرین برگزار شد.
میلاد امام محمدباقر علیه‌السلام
مراسم میلاد حضرت امام محمدباقر علیه‌السلام با سخنرانی حجت‌الاسلام فیض‌آبادی، مداحی جناب حاج سعید قانع و همراه با اهدای جوایز به حاضرین و تقدیر از خادم مسجد برگزار شد.
میلاد امام جواد علیه‌السلام
مراسم میلاد امام جواد علیه‌السلام با سخنرانی حجت‌الاسلام طلا بیگی و مداحی جناب آقای گندمی برگزار شد.
 
جشن اعیاد شعبانیه به مناسبت میلاد امام حسین، حضرت ابوالفضل و امام سجاد علیهم‌السلام
مراسم جشن میلاد انوار نینوا در سه شب با سخنرانی حجت‌الاسلام شرفی و مداحی آقایان سرجامی، صفدری و دشت بیاض و نیز اجرای گروه سرود و تقدیر از 7تن از کارگران و معلمین به مناسبت روز معلم و روز کارگر به همراه اهدای جوایز ارزنده ازجمله تلفن همراه هوشمند و دوربین عکاسی به حاضرین برگزار شد.
میلاد حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام
مراسم میلاد حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین زاده، مداحی کربلایی رسول میثمی و نیز اهدای جوایز به حاضرین برگزار شد.
میلاد حضرت علی‌اکبر علیه‌السلام
با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات و نیاز جامعه به جلسات بصیرت افزایی، مراسم میلاد حضرت علی‌اکبر علیه‌السلام با سخنرانی حجت‌الاسلام فاطمی ارفع و با موضوع تحلیل فضای انتخابات برگزار شد.
وفات حضرت ام‌البنین سلام‌الله علیها
مراسم وفات حضرت ام‌البنین سلام‌الله علیها با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذاکری و ذکر مصیبت جناب آقای خزایی برگزار شد.
میلاد حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
مراسم میلاد حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف با سخنرانی حجت‌الاسلام مختاری، مداحی جناب آقای پور محمد و اجرای گروه سرود، همراه با اهدای جوایز به حاضرین برگزار شد.

اخبار پایگاه بسیج
اکران فیلم ترمینال غرب، سیاسی‌ترین فیلم جشنواره عمار  در پایگاه مقاومت بسیج امام محمدباقر علیه‌السلام با حضور برادران بسیجی و به همراه پذیرایی برگزار شد .
طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با اراذل‌واوباش باهدف امنیت محله قاسم‌آباد توسط عملیات پایگاه اجرا گردید.
کشف 15 کیلوگرم مواد مخدر در محدوده مسجد طی یکی از گشت‌های شبانه توسط تیم عملیات پایگاه بسیج امام محمدباقر علیه‌السلام .
حلقه تخصصی صالحین با محوریت حفظ و مفاهیم قرآن کریم، یکشنبه‌ها با حضور استاد مصلی در محل پایگاه مقاومت بسیج امام محمدباقر علیه‌السلام به‌صورت رایگان برگزار می‌شود .
انجام ورزش باستانی-پهلوانی در زورخانه که در تاریخ 3/2/1396 توسط جمعی از بسیجیان انجام گرفت .
اولین جلسه ارزیابی کلاس تخصصی مداحی با حضور مسئولین در محل خیریه مسجد امام محمدباقر علیه‌السلام برگزار شد.
همایش فصلی ائمه جماعت مشهد مقدس با حضور فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج مساجد در تاریخ 20/1/1396 برگزار شد .

اخبار پیش‌دبستانی و دبستان باقرالعلوم علیه‌السلام
 
*دبستان باقرالعلوم علیه‌السلام به مناسبت اعیاد رجبیه، جلسه انس با قرآن کریم را با حضور جمعی از دانش آموزان برگزار نمود.
*مراسم جشن ولادت حضرت علی علیه‌السلام و بزرگداشت روز پدر با حضور دانش آموزان پایه اول، دوم و نو گلان پیش‌دبستانی برگزار شد.
*دانش آموزان کلاس پنجم 1 و پنجم 2 دبستان باقرالعلوم علیه‌السلام در یک حرکت خداپسندانه و به زیبایی تمام نماد یا علی را در حیاط مدرسه به تصویر کشیدند.
*دبستان باقرالعلوم علیه‌السلام به مناسبت وفات حضرت زینب سلام‌الله علیها، مراسم باشکوهی با مداحی آقایان احمد خسروی و امیرمهدی فخرآبادی برگزار کرد.
*جشن مبعث رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم در دبستان باقرالعلوم علیه‌السلام.
* حضور دانش آموزان دبستان باقرالعلوم علیه‌السلام در رشته‌های احکام، قرائت، حفظ و اذان مسابقات قرآن و عترت و نماز و نیز شرکت در مسابقات سرود و تئاتر.
*تقدیر و تشکر از معلمین و معاونین محترم به مناسبت هفته گرامی داشت مقام معلم.
*جشن میلاد قمر بنی‌هاشم در دبستان باقرالعلوم علیه‌السلام با حضور مداح اهل‌بیت، آقای خزاعی و اجرای مسابقات شاد در بین دانش آموزان برگزار شد.
*اردوی پایان سال دانش آموزان دبستان باقرالعلوم علیه‌السلام
 
اخبار کانون فرهنگی امام محمدباقر علیه‌السلام
 
*به مناسبت شب میلاد امیرالمؤمنین علیه‌السلام، جمعی از اساتید قرآن و زبان کانون فرهنگی، کادر اجرایی و مسئول هیئت‌امنای مجتمع فرهنگی امام محمدباقر علیه‌السلام در جلسه‌ای با محوریت هم‌اندیشی و هم‌افزایی کانون زبان و قرآن به همراه بیان گزارش عملکرد حضور یافتند که با تقدیر و تشکر از آقای جعفری به پایان رسید.
*جشن باشکوه ولادت حضرت علی علیه‌السلام در حسینیه حضرت ابوالفضل علیه‌السلام با مولودی‌خوانی سرکار خانم صحراگرد و استقبال جمع کثیری از علاقه‌مندان برگزار شد.
*مراسم سوگواری وفات حضرت زینب سلام‌الله علیها و نیز مراسم ویژه ۱۵ رجب و اعمال ام داوود در حسینیه حضرت ابوالفضل علیه‌السلام با حضور جمع کثیری از بانوان منطقه برگزار شد.
*جشن بزرگ مبعث همراه با پخش فیلم محمد رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله و سلم و مولودی‌خوانی سرکار خانم صحراگرد در حسینیه حضرت ابوالفضل علیه‌السلام برگزار شد.
*برگزاری نمایشگاه کاریکاتور با موضوع نفوذ؛ از تاریخ ۱۸ اردیبهشت به مدت یک هفته در حسینیه حضرت ابوالفضل علیه‌السلام
*به مناسبت اعیاد شعبانیه، جشن باشکوهی که با تقدیر از خادمین افتخاری حسینیه حضرت ابوالفضل علیه‌السلام همراه بود، با حضور پرشور علاقه‌مندان و نیز قرعه‌کشی و اهدای جوایز به حاضرین برگزار شد.
*کانون فرهنگی امام محمدباقر علیه‌السلام به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان و ایام مبارک دهه مهدویت، جلسه نقد و بررسی آثار آخرالزمانی هالیوود با حضور استاد حجتی نیکو در حسینیه حضرت ابوالفضل علیه‌السلام برگزار کرد.
* جشن بزرگ نیمه شعبان و جشنواره کیک مهدوی با حضور سرکار خانم صحراگرد، به همراه قرعه‌کشی و اهدای جوایز به حاضرین در حسینیه حضرت ابوالفضل علیه‌السلام برگزار شد.
 
اخبار کتابخانه
برگزاری دو نشست کتاب‌خوان دانش‌آموزی با حضور دانش آموزان دبستان باقرالعلوم علیه‌السلام در پایه‌های چهارم و پنجم دبستان و نیز معرفی چهارکتاب مفید توسط دانش آموزان
برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه معلمین و مربیان مدرسه ابتدایی سیزده آبان در محل دفتر مدرسه و معرفی کتاب‌هایی با موضوع تربیتی و روانشناسی توسط مربیان مدرسه
برگزاری جشنواره کشوری رضوی به‌صورت مسابقات کتاب‌خوانی ویژه رده‌های مختلف سنی و مسابقات نقاشی برای کودکان با موضوع امام رضا علیه‌السلام
برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت مبعث حضرت رسول صلی‌الله علیه و آله و سلم، اعیاد رجبیه و شعبانیه، روز معلم و روز مادر، روز پدر و میلاد حضرت علی علیه‌السلام.
عضویت بیش از 600 نفر در سه‌ماهه اول سال 96 در کتابخانه
امانت بیش از 9000 جلد کتاب به اعضاء در مدت سه‌ماهه اول سال
حضور در دبستان ربابه گرجستانی، باقرالعلوم علیه‌السلام، سیزده آبان و نگین برای برگزاری مسابقات نقاشی جشنواره رضوی
مجهز شدن کتابخانه به Wi Fi برای اعضای محترم جهت بهره‌برداری آموزشی