امروز پنج شنبه 2 اسفند 1397

پیوندها  • فرهنگ پذیرایی از زائران در ایلام

فرهنگ پذیرایی از زائران در ایلام

4 آذر 1394
فرهنگ پذیرایی از زائران در ایلام به یک فرهنگ پایدار تبدیل شده است
ایلام - ایرنا - یکی از اعضای اتاق اصناف ایلام گفت: فرهنگ پذیرایی از زائران بویژه در ایام منتهی به اربعین حسینی در این استان به یک فرهنگ پایدار عمومی تبدیل شده است.
 
بهروز جمالوندی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به اینکه استان ایلام بعنوان دروازه عتبات عالیات محل عبور و تردد کاروان های زیارتی است لذا فرهنگ پذیرایی از زائران نیز در آن در حال ماندگاری و پایدار شدن است. 
وی ادامه داد: پذیرایی و استقبال مردم ایلام و بازاریان و صنوف مختلف از زائران ابا عبدالله (ع) یک اقدام ماندگار و خداپسندانه است که از زمان بازگشایی مرز مهران وجود داشته و در یکی دو سال اخیر گسترش قابل توجهی یافته است.
جمالوندی با بیان اینکه مردم این استان با پذیرایی از زائران عتبات عالیات خدمات ارزنده و قابل توجهی بصورت رایگان به آنها می دهند، افزود: کسبه و بازاریان در این امر خیر پیشقدم هستند و با تهیه و توزیع غذای گرم، چای و شیرینی از زائران حسینی در مناطق مختلف استان پذیرایی می کنند.
ی تاکید کرد: این فرهنگ حسنه باید اطلاع رسانی شود زیرا در هیچ جای دنیا سراغ ندارید که مردم با کمال میل و رضایت خاطر این چنین از مسافران پذیرایی کنند. 
وی ضمن تقدیر از تلاش همه افرادی که در پذیرایی از زائران حسینی در طول ایام منتهی به اربعین تلاش می کنند، گفت: مردم میهمان نواز ایلام به خوبی حق میزبانی خویش را ادا کرده اند. 
جمالوندی به فراهم شدن زیر ساخت های توسعه ای در استان ایلام برای پذیرایی از زائران تاکید کرد و یادآور شد: همه مسئولان با نگاه فرا ملی به استان ایلام توجه داشته باشند و زمینه توسعه همه جانبه این استان را فراهم کنند. 
وی توسعه راه ها، ایجاد راه آهن، زائر سرا را از اولویت های این استان برای تسهیل در تردد زائران به عتبات عالیات دانست. 
به گزارش ایرنا، مرز بین المللی مهران بدلیل کوتاهی مسافت و برخورداری از امنیت یکی از کانون های پر تردد ورود و خروج زوار عتبات عالیات بشمار می رود بطوریکه در ایام منتهی به اربعین حسینی سال گذشته بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر از این مرز تردد کردند.