امروز شنبه 4 اسفند 1397

پیوندها  • آخرین گزارش حال جسمانی آیت الله واعظ طبسی

آخرین گزارش حال جسمانی آیت الله واعظ طبسی

10 اسفند 1394
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت و حال آیت الله عباس واعظ طبسی که از شب گذشته در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد بستری است، تاکنون تغییری نکرده است.

به گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز شنبه برای دومین بار پس از عیادت آیت الله طبسی در جمع خبرنگاران افزود: شرایط هوشیاری تولیت آستان قدس رضوی به دلیل خونریزی عروق مغزی پایین است اما وضعیت سایر سیستم های بدن ایشان مشکلی ندارد.
وی اظهار کرد: هم اکنون وضعیت قلبی و عروقی، تنفسی و گوارشی آیت الله طبسی خوب و مساعد است.
وزیر بهداشت گفت: تمام تمهیدات پزشکی برای معالجه و پیگیری روند درمان آیت الله طبسی در بخش آی.سی.یو اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا (ع) مشهد فراهم است.
وی افزود: تیم پزشکی هر آنچه در توان دارد برای بهبودی ایشان به کار گرفته است.
آیت الله عباس واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در استان های خراسان عصر جمعه دچار خونریزی مغزی و به دنبال آن وقفه تنفسی شده و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد منتقل شد.
روند درمان آیت الله واعظ طبسی به خوبی پیش رفته است
مدیر گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و عضو کادر درمانی آیت الله واعظ طبسی گفت: روند درمان آیت الله طبسی در واحد مراقبت های ویژه اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) به خوبی پیش رفته است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، دکتر قاسم سلطانی در نشستی خبری که به منظور تشریح وضعیت جسمانی نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ساعت 15 روز گذشته ایشان توسط واحد اورژانس به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل شدند و روند درمانشان با اشراف وزیر محترم بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و زیر نظر کادر پزشکی بیمارستان آغاز شد.
دکتر سلطانی با بیان اینکه طبق گزارش واحد اورژانس، آیت الله واعظ طبسی در منزل احیای قلبی شده اند، عنوان کرد: در زمان مراجعه به بیمارستان ایشان فشار و نبض داشتند. البته در مدت حضور در بیمارستان نیز برخی مشکلات به وجود آمد که کادر درمانی کامل آن ها را رفع کردند.
وی با بیان اینکه در ابتدا وضعیت آیت الله طبسی بحرانی بود، افزود: اما به لطف خداوند متعال، تمام اقدامات اولیه توسط کادر پزشکی انجام شد و در حال حاضر از نظر کلی شرایط پایداری برای ایشان به وجود آمده است.
دکتر سلطانی تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت کلی ایشان راضی کننده است.
این فوق تخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه درباره وضعیت هوشیاری آیت الله طبسی اظهار داشت: با توجه به داروهای بیهوشی که استفاده شده است، ایشان در حال حاضر هوشیار نیستند، ولی تنفس دارند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا عمل جراحی نیز انجام خواهد شد، گفت: فعلا احتمال انجام عمل جراحی وجود ندارد.
دکتر سلطانی درباره عوارض مغزی احتمالی نیز این طور توضیح داد: هیچ مشکل مغزی تایید شده ای تا این لحظه وجود ندارد. البته برای تشخیص وجود عوارض مغزی باید آزمایش های تکمیلی، سی تی اسکن و ام آر آی انجام شود که در حال حاضر با توجه به شرایط، جا به جایی ایشان برای انجام این آزمایشات به صلاح نیست.
وی با تاکید بر اینکه تمام امکانات لازم برای درمان آیت الله واعظ طبسی در بیمارستان امام رضا(ع) موجود است، گفت: هم چنین با هماهنگی آستان قدس رضوی و دانشگاه علوم پزشکی از تمام ظرفیت های موجود و هم چنین مشاوره پزشکان مجرب مشهد و تهران استفاده شده است.

وضعیت کلی بهتر است
دکتر هاشم زاده، رئیس بیمارستان فوق تخصصی رضوی نیز در این نشست خبری با اشاره به روند درمانی طی شده، تصریح کرد: به همت کادر پزشکی مجرب حاضر در بیمارستان امام رضا(ع)، شرایط جسمی آیت الله واعظ طبسی به حالت پایدار رسیده و وضعیت با ثباتی ایجاد شده است.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت کلی و شرایط هوشیاری ایشان بهتر شده است، گفت: اظهار نظر دقیق درباره شرایط جسمی آیت الله واعظ طبسی در ساعات آتی و روزهای آینده ممکن خواهد بود.
وی با اشاره به استفاده از داروهای بیهوشی، اظهار کرد: با توجه به اینکه ایشان در حال حاضر تحت تاثیر دارو هستند، نمی توانیم درباره سطح هوشیاری و عوارض مغزی اظهار نظر کنیم و این امر زمانی ممکن است که مصرف داروها متوقف شود.
دکتر هاشم زاده هم چنین در پاسخ به سوالی درباره سابقه مشکلات تنفسی آیت الله واعظ طبسی اظهار کرد: ایشان پیش از این هم مشکلات تنفسی داشته اند، ولی مشکل این بار حاد تر بوده و بیشتر هم طول کشیده است.
وی در باره وضعیت قلب آیت الله واعظ طبسی هم تاکید کرد: ایشان مشکل قلبی ندارند و قلبشان به خوبی کار می کند.
همگی برای سلامت ایشان دعا کنیم...