امروز شنبه 21 تیر 1399

پیوندها  • ضرورت تكريم هفته قرآن و عترت

ضرورت تكريم هفته قرآن و عترت

4 آذر 1394
آرامش درسايه وحي بهترين شيوه زندگي/ضرورت تكريم هفته قرآن و عترت
خبرگزاری شبستان: نماينده مرم مازندران در مجلس خبرگان رهبري، آرامش درسايه وحي را بهترين شيوه زندگي و سبك آرامش بخش و امنيت دهنده دانست و بر تكريم هفته قرآن و عترت توسط مسئولين، تاكيد كرد.


آيت الله علي معلمي، نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه قائم شهر، امروز (4آذر) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري شبستان در ساري درباره شهداي قرآني، گفت: قرآن اولين هديه الهي به جامعه بشريت براي هدايت، تربيت و براي داشتن يك زندگي سالم و يك تمدن پيشرفته بود.
وي افزود: براي حفظ قرآن و ارزش هاي اين كتاب وحياني، مردان و زنان با ايمان در طول تاريخ، مجاهدت هاي بسياري داشتند و از جان عزيز، مايه گذاشتند.
آيت الله معلمي اظهار كرد: تكريم از شهداي قرآني در حقيقت تكريم از وحي و ارزش هاي الهي است و همه آنها، سرافراز در نزد خدا هستند.
وي با اشاره به اينكه شهداي قرآني و امر به معروف و نهي از منكر در رديف شهداي دفاع مقدس قرار دارند بلكه در جايگاه برتر، بيان كرد: نيروهاي مومن براي دفاع از نظام اسلامي و كشور اسلامي، بسيج شده بودند بنابراين قرآن و حفظ ارزش هاي اين كتاب آسماني در جامعه اسلامي و ديني از كارهاي ارزشمند است.
آيت الله معلمي درباره برگزاري هفته قرآن و عترت براي نخستين بار بعد از پيروزي انقلاب، ابراز كرد: همه آحاد مردم براي تكريم هفته قرآن و عترت و شهداي مسير دفاع از كتاب الهي به ويژه مسئولين فرهنگي و سياسي، وظيفه دارند.
وي گفت: مديران جامعه كه وظيفه هدايت و ارشاد جامعه را بر عهده دارند و براي خدمتگزاران عرصه قرآن و دفاع از ارزش هاي خدا، اهتمام داشته باشند.
آيت الله معلمي با اشاره به اينكه جامعه اي كه پايبند به رهنمودهاي قرآن باشند براي مديران و مسئولان آن جامعه افتخار است، اظهار كرد: آرامش در سايه وحي الهي، بهترين شيوه زندگي و سبك آرامش بخش و امنيت دهنده است.