امروز شنبه 21 تیر 1399

پیوندها  • گفتگوی اختصاصی با داورقرآنی مسابقات کشوری مدهامتان

گفتگوی اختصاصی با داورقرآنی مسابقات کشوری مدهامتان

17 اردیبهشت 1398
زیر ساخت ها برای درک بیشتر جوانان از قرآن و مساجد توسعه یابد
داور مسابقات کشوری مدهامتان با اشاره به حضور فعالان در عرصه قرآن در مسابقات مذکور گفت: زیر ساخت ها برای درک بیشتر جوانان از قرآن و مساجد بیشتر توسعه یابد.
 
فهیمه سادات موسوی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد با تأکید بر حضور نخبگان قرآنی از سراسر کشور در این مسابقات، اظهار داشت: مسجد خواستگاه فعالیت‌های قرآنی و مذهبی است و طبیعتاً برگزاری مسابقات مذکور در این مکان‌ها می‌تواند بهتر باشد؛ چرا که جوانان امروز تنها کاربرد مسجد را برپایی نماز جماعت و برنامه‌های ماه مبارک رمضان می‌دانند.
داور مسابقات کشوری مدهامتان افزود: با برگزاری مسابقات مذکور در چنین مکان‌هایی می‌توان جایگاه مساجد را برای جوانان به نمایش گذاشت، باید جوانان به سمت قرآن و فعالیت‌های مرتبط با آن روی آورند، در هر صورت در این محل نیز مسابقات در سطح بالایی برگزار شده و قرآن‌آموزان در این مسابقات با تلاش فراوان با یکدیگر رقابت می‌کنند.
سادات موسوی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای قرآن‌آموزان تصریح کرد: در حال حاضر افرادی که در مسابقات استانی توانستند رتبه نخست را کسب کنند در این جمع حضور دارند که باید کانون‌ها سطح آموزشی خود را افزایش دهند؛ امور مطلوبی تاکنون در مسابقات انجام شد و هیئت داوری از سطح مسابقات رضایت داشتند.
داور مسابقات کشوری مدهامتان خاطرنشان کرد: مسئولان از روز گذشته در این برنامه حضور داشتند و تمامی آنها از وضعیت کنونی راضی بودند، رقابت‌های‌مذکور فاقد کمترین نقصی است و قرآن‌آموزان نیز با شرایط موجود می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای در مسابقات حاضر شوند، اغلب این افراد از قرآن‌آموزان فعال در حوزه مسابقات اوقاف‌بودند.
وی بیان کرد:مسابقات کشوری مدهامتان برای دومین بار در مشهدمقدس برگزار می‌شود و امید است که این شهر بتواند میزبان هرساله این رقابت‌ها باشد. یکی از امور جالب قرآن‌آموزان، اهدای گل به مربیان به دلیل فرا رسیدن روز معلم بود، مسابقات مدهامتان از نظر نحوه اجرا در کشور درخشیده و یکی از برندهای کشور شده است؛ نتایج نهایی نیز در مراسم اختتامیه اعلام می‌شود.