امروز شنبه 21 تیر 1399

پیوندها  • گفتگوی اختصاصی با داور مسابقات کشوری مدهامتان

گفتگوی اختصاصی با داور مسابقات کشوری مدهامتان

17 اردیبهشت 1398
باید بستر بهتری برای آموزش قرآن به قرآن‌آموزان فراهم شود
داور مسابقات مدهامتان با اشاره به اینکه مسابقات قرآنی باید با محوریت آموزش و معنویت برگزار شود، گفت: باید بستر بهتری برای آموزش قرآن به قرآن‌آموزان فراهم شود.
 
فرخنده کریمی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد با تأکید بر حضور رتبه‌های برتر کشور در خراسان رضوی، اظهار داشت: در حال حاضر سیزدهمین دوره مسابقات قرائت و حفظ کل در حال برگزاری است، افراد مقام‌آور در بخش‌های مختلف قرآنی در استان‌های مختلف انتخاب شده و به مسابقات مدهامتان راه یافتند، حضور رتبه‌های برتر هر استان در این مسابقات، سطح رقابت را افزایش می‌دهد.
داور مسابقات مدهامتان افزود: تمامی شرکت‌کنندگان در سطح مطلوبی قرار دارند، تنها نکته قابل توجه، لزوم برگزاری مسابقات قرآنی با هدف آموزش است، باید رقابت‌های شرکت‌کنندگان تأثیر مثبتی در آنها ایجاد کند، در بسیاری از موارد مسابقات صرفاً برای انتخاب نفرات برتر شکل می‌گیرد، این روش صحیح نیست.
کریمی با اشاره به این که مسابقات مذکور حائز برنامه‌های جالب آموزشی است، تصریح کرد: باید بستر بهتری برای آموزش به این شرکت‌کنندگان فراهم شود، در حال حاضر به دلیل اهمیت بالای این مسابقات، اساتید ماهری حضور دارند و باید به بهترین نحو از آنها استفاده کرد، در این مسابقات شاهد حضور اساتید حرفه‌ای از استان‌های مشهد، تهران و اصفهان هستیم.
داور مسابقات مدهامتان خاطرنشان کرد: باید برنامه‌های منسجم‌تری برای این افراد صورت پذیرد، به عنوان مثال باید قاری و حافظ قرآن فرصت بیشتری را برای تلاوت در اختیار داشته باشد، سال گذشته چنین اتفاقی در بخش آقایان محقق شد و امسال نیز خواستار تکرار مجدد آن در بخش بانوان هستیم.
کریمی با تأکید بر سطح بالای متسابقین در مسابقه مذکور، اذعان داشت: نمی‌توان در این مسابقات به درستی پیش‌بینی کرد، چرا که نتیجه مسابقات به تسلط و حافظه شرکت کنندگان بستگی دارد، یکی از امور بسیار مطلوبی که به تازگی رخ داده، حضور جوانان زیر 16 سال در جزء 30 است، هدف برگزاری مسابقات صرفاً حفظ و قرائت نیست، بلکه باید مفاهیم قرآن را در برنامه‌های خود قرار دهیم.
وی بیان کرد: حضور افراد در مشهدالرضا(ع) آرزوی هر مسلمانی است، در صورت برگزاری مسابقات در چنین محلی، افراد به بهانه مسابقات به زیارت نیز مشرف می‌شوند، نظم قابل تعریفی در کادر اجرایی وجود دارد و همچنین در این مسابقات به هر لحاظی از اصراف جلوگیری شده است.