امروز شنبه 21 تیر 1399

پیوندها  • گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست ترتیل استان تهران

گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست ترتیل استان تهران

17 اردیبهشت 1398
سعی می کنم علاوه بر این که یک حافظ خوبی باشم، عمل کننده خوبی باشم
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان با اشاره به این که جامعه قرآنی روز به روز در زمینه تلاوت و حفظ پیشرفت می کند، گفت: تاثیرات مثبت که در مرحله کشوری نمایان می شود و سعی می کنم علاوه بر این که یک حافظ خوبی باشم، عمل کننده خوبی باشم.
 
زهرا عباسی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد با تاکید بر تاثیرات مثبت مسابقات در مرحله کشوری، اظهار داشت: 15 ساله هستم و حافظ کل قرآن کریم که در این مسابقه در رشته ترتیل شرکت کردم و مقام اول را در سطح استان تهران کسب نمودم. از کیفیت برگزاری مسابقات مذکور راضی هستم و داوران مرحله کشوری به نوبه خودشان قواعد سخت گیرانه تری نسبت به دوره قبل دارند که انشاالله رای منصفانه ای داشته باشند. زیرا شرکت کنندگان در این مرحله از سطح بالایی برخوردارند و خداروشکر پیشرفت بیشتری داشتیم.
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان افزود: اولین دوره ای است که در مدهامتان کشوری شرکت می کنم و در مسابقات دانش آموزی دو سال متوالی حائز رتبه های برتر در سطح کشوری شدم که سال 96 در رشته حفظ 10 جزء نفر اول شدم و سال 97 در رشته حفظ کل مقام نخست را از آن خود کردم؛ در مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی (ع) نیز در رشته 10 جزء رتبه سوم و در رشته 20 جزء رتبه اول را کسب نمودم. مسابقات مدهامتان را همیشه تا مراحل استانی پیش رفتم و یک سال در رشته 10 جزء نفر اول شدم و امسال نیز در رشته ترتیل مقام اول را آوردم و به مرحله کشوری راه یافتم.
عباسی با تاکید بر تاثیرگزاری مسابقات مدهامتان بر فرهنگ قرآنی جامعه، تصریح کرد: نحوه برگزاری در مرحله استانی خوب بود اما تعداد شرکت کنندگان کمتر از هرساله بود و سطح آنان نسبت به مرحله کشوری پایین تر بود. قرآن آموزان سال به سال در هر رشته ای ارتقا پیدا می کنند و این امر سبب می شود تا شرکت کنندگان سطح خودشان را بالاتر ببرند و استرس ها کمتر شود تا به مسابقات بین الملی نیز صعود کنند.
وی بیان کرد: از سن 7 سالگی به یاری خدا و تشویقات پدر و مادرم حفظ قرآن را در دارالقرآن حضرت عبدالعظیم حسنی در شهر ری آغاز نمودم و پس از گذشت سه سال در سن 10سالگی حافظ کل قرآن کریم شدم و در 12سالگی آموزش ترتیل را زیر نظر اساتید بزرگوار عزیزی و سبزوی گذراندم.