امروز شنبه 21 تیر 1399

پیوندها  • گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست ترتیل استان خراسان شمالی

گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست ترتیل استان خراسان شمالی

17 اردیبهشت 1398
می خواهم تا جایی پیشرفت کنم که با آموزش قرآن به نوجوانان خدمت کنم
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان با اشاره به اهمیت قرآن آموزی در سنین نوجوانی، گفت: می خواهم تا جایی پیشرفت کنم که با آموزش قرآن به نوجوانان خدمت کنم زیرا رشته بسیار خوبی است و زندگی فرد را بیمه می کند.
 
زهرا گیلدانی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد با تاکید بر کیفیت روند برگزاری مسابقات ، اظهار داشت: متولد 1385 هستم و از 8سالگی آموزش ترتیل را آغاز نمودم؛ از شهرستان بجنورد در رشته ترتیل موفق به کسب رتبه اول شدم، تا به حال در مسابقات مختلفی شرکت نمودم و در حال حاضر اولین مسابقه ای است که به مرحله کشوری راه یافتم.
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان افزود: ابتدا در مرحله کشوری اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای شرکت کنندگان شد که در آن با ارائه توضیحات به آماده سازی شرکت کنندگان پرداختند، فرصت مناسبی جهت تمرین در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت و برای هر رشته یک داور متخصص حضور دارد که با نهایت عدالت به ارزیابی متسابقین می پردازند.
گیلدانی با تاکید بر اهمیت قرآن آموزی و برگزاری مسابقات، تصریح کرد: ثمره مسابقات این است که نوجوانان با قرآن و معنای آن آشنا می شوند، من نیز به نوبه خود هربار که قرآن می خوانم، معنای آن را هم می خوانم. هرآیه قرآن از نظر معانی به یک داستان و رویداد تاریخی اشاره دارد که نوجوانان به این موضوع علاقه نشان می دهند و این امر تاثیرات مثبتی برای این سنین خواهد داشت.
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان خاطر نشان کرد: در رشته ترتیل باید قراعت قرآن را به خوبی با صوت و لحن انجام داد و آیه های قرآن را با اعراب و منظم خواند. میزان صدا به اندازه متعادل باشد تا کسانی که به صوت ما گوش می دهند از نوای ترتیل قرآن لذت ببرند.
وی بیان کرد: هدفی که در این عرصه از ابتدا دنبال می کنم تاثیرگذاری در جامعه و ارتقای فرهنگ قرآنی است تا بتوانم از ائمه و اهل بیت علیهم السلام درس بگیرم و برای رفتار در زندگی از کردار آنان بیاموزم و راه آنان را ادامه دهم. باید علاوه بر یک مسلمان، فرد مفیدی بود. من از هم سن و سالانم به ویژه دانش آموزان می خواهم که در این نوع مسابقات شرکت کنند زیرا تاثیر مثبت آن را در زندگی خود خواهند دید و باعث می شود تا با قرآن انس بگیرند. در ابتدا سخت است اما به محض ورود در این عرصه، قدرت و توان الهی یافته و با انگیزه بهتر به این راه ادامه می دهند.