امروز شنبه 21 تیر 1399

پیوندها  • گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست حفظ جزء30 استان فارس

گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست حفظ جزء30 استان فارس

17 اردیبهشت 1398
با افزایش مسابقات قرآنی جامعه مذهبی تری داریم
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان با اشاره به این که  ، گفت: این مسابقات در نوجوانان تاثیر به سزایی دارد و با ادامه روند برگزاری آن می توان جامعه را به شیوه بهتری اداره نمود زیرا با افزایش مسابقات قرآنی جامعه مذهبی تری داریم.
 
ثنا کریمی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد با تاکید بر اهداف عالیه در زمینه تقویت حفظ قرآن، اظهار داشت: از سن 10سالگی آموزش قرآن را آغاز نمودم و پس از 2 سال توانستم حافظ 11 جزء از قرآن کریم شوم و اکنون در رشته حفظ جزء30 رتبه اول از استان فارس را کسب نمودم. مرحله کشوری بسیار خوب و عادلانه برگزار شد.
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان افزود: در واقع روند برگزاری مسابقات در مرحله کشوری سخت تر شده و این نیز عالادنه است. موارد بسیاری از جمله رعایت نوع صوت و لحن در این مرحله لحاظ شده که شرکت کنندگان باید رعایت کنند و با به کارگیری آن پیشرفت بیشتری نیز کسب می نمایند.
کریمی با اشاره به این که نصف بیشتر آرزوهایش را در همین راه به دست آورده است، تصریح کرد: در آینده می خواهم راه قرآن را ادامه دهم و به امید خدا حافظ کل قرآن کریم شوم؛ زیرا زندگی من سرشار از تاثیرات قرآن است و زیر پرچم الهی به دستورات خدا و ائمه اطهار علیهم السلام عمل می نمایم. به نظر من اگر رشته حفظ 10 جزء یا 15 جزء نیز وجود داشت، قطعا قرآن آموزان بیشتری با انگیزه و قدرت بالای حفظ نسبت به جزء30 در مرحله کشوری حضور می یافتند.
وی بیان کرد: از کلاس چهارم دبستان متوجه شدم که علاقه و توانمندی حفظ قرآن را دارم و با گذراندن دوره های قرآنی زیر نظر اساتید برتر استانی به مرحله های بالاتری دست یافتم. اکنون نیز با حفظ 11 جزء از قرآن با تلاش بیشتری در راستای حافظ کل شدن قدم بر می دارم.