امروز دوشنبه 25 شهریور 1398

پیوندها  • گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست حفظ جزء30 استان مازندران

گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست حفظ جزء30 استان مازندران

17 اردیبهشت 1398
قرآن آینده نوجوانان را می سازد
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان با اشاره به این که  تاثیرگذاری قرآن به عنوان راه و منش زندگی افراد، گفت: باید در زمینه آموزش نوجوانان به قرآن فعالیت های بیشتری شود و آنان را به این راه علاقه مند نمود چراکه قرآن آینده نوجوانان را می سازد.
 
فاطمه گلیان مقدم به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد با تاکید بر تاثیر آموزش قرآن کریم در موفقیت هرچه بیشتر نوجوانان در مسابقات، اظهار داشت: متولد 1384 هستم و از استان مازندران شهرستان رامسر در رشته حفظ جزء30 موفق به کسب رتبه اول شده ام. نحوه برگزاری و شرایط مسابقه در مرحله کشوری بسیار خوب بود و هیئت داوران طبق انتظار و با عدالت و حفظ قواعد عمل کردند. لازم به ذکر است که در این مسابقه از استان ما سه نفر به مرحله کشوری راه یافتند که من نفر اول بودم.
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان افزود: به عنوان یک دانش آموز که از سن 7 سالگی آموزش قرآن را آغاز نمودم و تلاش بی وقفه در زمینه حافظ کل شدن دارم زیرا تاثیرگذاری قرآن را با تمام وجودم لمس نمودم، باید به هم سن و سالان خود توصیه کنم تا هرچه بیشتر به این امر مهم گرایش یابند و آینده خود را در همین راه ارتقا دهند.
گلیان مقدم با اشاره به این که می توان نوجوانان را با افزودن رشته های بیشتر در مسابقه به قرآن آموزی علاقه مند کرد، تصریح کرد: رشته حفظ چند جزء نیز می توانست حافظان بیشتری را جذب کند و همچنین رشته خطاطی قرآن نیز هنرجویان بسیاری را به این مسابقات هدایت می کرد.  
وی بیان کرد: برگزاری مسابقات مدهامتان بهترین شیوه برای نشان دادن راه قرآن به بسیاری از نوجوانان قرآن آموز است که با شرکت در آن استعدادهای خود را می یابند و به منصه ظهور می گذارند و سبب می شود تا براساس فرهنگ قرآنی آینده خود را بسازند.