امروز شنبه 21 تیر 1399

پیوندها  • گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست حفظ کل استان قزوین

گفتگوی اختصاصی با رتبه نخست حفظ کل استان قزوین

17 اردیبهشت 1398
مدهامتان فرهنگ قرآنی را رواج داده است
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان با اشاره به این که مدهامتان سبب جذب دانش آموزان به قرآن شده است، گفت: امسال نسبت به سال های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و فرهنگ قرآنی را رواج داده است.
 
فاطمه سفرزاده به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد با تاکید بر مسابقات قرآنی در جلوگیری از مهجور شدن قرآن در جامعه، اظهار داشت: حافظ کل قرآن کریم هستم و رتبه نخست را در مرحله استانی از قزوین کسب نمودم و اکنون برای مرحله کشوری در مشهد مقدس حضور یافتم.
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان افزود: داوری در مرحله استانی خوب بود و از امکانات راضی بودیم. اما در مرحله کشوری براساس آئین نامه که بر طبق آن کسانی که در مسابقات اوقاف رتبه اول تا سوم را کسب نموده اند اجازه شرکت در مسابقه مذکور را ندارند اما برخی با این شرایط در مرحله کشوری حضور داشتند و من از این موضوع ناراضی هستم.
سفرزاده با اشاره به این که شرایط سنی در مسابقات قرآنی از اولویت های مهم به شمار می رود، تصریح کرد: اگر رشته های 10 و 20 جزء نیز اضافه شود و رده های سنی قابل قبول در ثبت نام تغییر یابد، مثلا زیر 18سال و 18 تا 20 سال لحاظ گردد فرصت بهتری برای نوجوانان ایجاد می کند و این منصفانه نیست که یک نوجوان 7 ساله با یک نوجوان 16 ساله که قطعا قوی تر هست رقابت کند.
شرکت کننده مسابقات کشوری مدهامتان خاطرنشان کرد: آموزش قرآن را از سال 92 شروع کردم و تا سال 96 حافظ کل قرآن کریم شدم. از بزرگترین اهدافم این است بتوانم در مسابقات بین المللی حفظ کل قرآن شرکت نمایم. در رشته تفسیر را تا مرحله استانی صعود نموده و در رشته همخوانی و مدیحه سرایی و حفظ 10 و 20 جزء قرآن موفق به کسب رتبه کشوری گردیده ام.
وی بیان کرد: امروزه متاسفانه قرآن در جامعه ما مهجور شده و کمتر برای آن وقت گذاشته می شود. اما در مدهامتان، دارالقرآن ها و مراکزی که دوره های آموزشی و مسابقات برگزار می کنند، باعث شده تا پیشرفت چشمگیری در جذب نوجوانان به قرآن داشته باشند. به حافظان توصیه می کنم که علاوه بر حفظ و مرور، در زمینه عمل و یادگیری معنای قرآن نیز تسلط داشته باشند؛ همچنین به هم سن و سالان خودم پیشنهاد می کنم تا در مسیر قرآن آموزی، به معنای آن نیز توجه کند؛ زیرا بسیار با حس تر، مسلط تر و معنوی تر می شوند و تلاوت های بهتری در مسلبقات استانی و کشوری خواهند داشت.