امروز سه شنبه 28 خرداد 1398

پیوندها  • گفتگو با شهید مدافع حرم که شیعه شد

گفتگو با شهید مدافع حرم که شیعه شد

9 دی 1396
با خدا عهد بست که شیعه بمیرد...
 
شهید محمد نور محمدی
تاریخ ولادت:10/5/64   ؛ تاریخ شهادت:22/9/93    ؛ محل شهادت: سوریه- حلب


مبارز افغانستانی که دوسال قبل از شهادت شیعه می ‏شود و وقتی اهل سنت بود، رفت و آمد بسیاری به مسجد و حسینیه داشت.
محرمِ هر سال در روز عاشورا با پای پیاده به حرم می‏ رفت و علاقه بسیاری به زیارت عاشورا داشت.
از روز عید قربان که برای اقامه نماز عید به حرم رفتیم، مانند شیعیان نماز می‏ خواند؛ از دوستان شیعه‏ اش تاثیر زیادی گرفته بود و به همین دلیل اشتیاق بیشتری برای شیعه شدن داشت که شیعه علی بودن را پذیرفت و صلوت را نیز مانند شیعیان می‏ فرستاد.
تا زمان شهادت، شیعه شدنش را به کسی نمی‏ گفت؛ زیرا معتقد بود که با خدا عهد کرده‏ است.
با دوستانش در جلسات مدافعان حرم شرکت می‏ کرد و ترغیب شده بود که برای دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها و حضرت رقیه سلام الله علیها به سوریه برود؛ از طرف گروه 26 که به تازگی تشکیل شده بود و امروزه به عنوان تیپ امام حسین علیه السلام و محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم، به سوریه اعزام شد و پس از دو هفته به شهادت رسید.
محرکه دفاع مردانه ‏اش، رویای صادقه‏ ای بود که دیده بود، بانویی کنار در حرم نزدیک ضریح ایستاده و آدم ‏های ناجوری به او آزار می‏ رسانند و او نیز به خاطر حس غیرت‏مندانه ‏اش برای دفاع از آن بانو جذب می‏ شود.
همیشه می‏ گفت این‏که حرم حضرت زینب سلام الله علیها درگیر جنگ است، او را آزار می‏ دهد و باید برود؛ من ابتدا مخالف بودم؛ زیرا با نبودش نمی‏ توانستم زندگی کنم. اما به من گفت می‏ دانی روضه امام حسین علیه السلام چسیت؟ فرزندان امام حسین علیه السلام خیلی کوچک بودند و عزیزان خانواده‏ شان با شرایط سخت جان سپردند.
با لبخند رفت و به من گفت بی‏تابی نکن و نگران نباش. به همین خاطر در سال‏ های تنهایی‎ام احساس تنهایی نمی ‏کنم و او را همیشه در کنارم حس می‏ کنم.