امروز شنبه 21 تیر 1399

پیوندها  • 25 گفتمان دینی با موضوع پیام‌های عاشورایی در مدارس اسکو

25 گفتمان دینی با موضوع پیام‌های عاشورایی در مدارس اسکو

27 آبان 1394
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو:
۲۵ گفتمان دینی با موضوع پیام‌های عاشورایی در مدارس اسکو برگزار شد
 
کانون خبرنگاران نبأ: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو از برگزاری ۲۵ گفتمان دینی در مدارس این شهرستان خبر داد.
به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو در جلسه دهیاران و شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی اسکو با اشاره به ضرورت فعالیت‌های فرهنگی در جامعه روستایی گفت: تقویت اعتقادات و اخلاق دینی در کنار پیشرفت‌های فیزیکی روستاها لازم است.
حجت‌الاسلام رجب‌زاده در این جلسه بر اهمیت تقویت اعتقادات دینی و اخلاق اسلامی تأکید کرد و آمادگی اداره تبلیغات اسلامی را برای تأسیس خانه عالم، خانه‌های قرآنی و کانون‌های فرهنگی با همکاری دهیاران و شورای اسلامی روستاها اعلام کرد.
برگزاری آزمون ورودی تربیت آموزشیار قرآن کریم در پادگان شهید قاضی
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو در ادامه از برگزاری آزمون ورودی دوره تربیت آموزشیاری قرآن کریم در پادگان شهید قاضی خبرداد و افزود: این دوره بر اساس تفاهم‌نامه فیمابین با هدف روشمند کردن و هماهنگ کردن آموزش روخوانی و روان‌خوانی در اقصی نقاط کشور و تعمیم روش‌های بدیع و انتقال مهارت‌های تدریس یکپارچه و نظام‌یافته روخوانی و روانخوانی در سطح کشور و تکمیل حلقه‌های آموزشی در راستای زمینه‌سازی و اجرای نظام جامع و هماهنگ آموزش قرآن‌کریم برگزار می‌شود.
شرکت‌کنندگان در آزمون ورودی پس از کسب امتیاز لازم به دروه تربیت آموزشیار قرآن کریم راه خواهند یافت؛ نقش‌های اجتماعی، تبلیغی و افشاگری زنان در نهضت عاشورا بی‌بدیل بود.
حجت‌الاسلام مظفر رجب‌زاده در ادامه با اشاره به فلسفه حضور زنان در حماسه عاشورای سال ۶۱ هجری گفت: نقش‌های اجتماعی، تبلیغی و افشاگری زنان در نهضت عاشورا بی‌بدیل بود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو در ادامه افزود: خواست بنی امیه بایکوت خبری جریان کربلا بود و می‌خواست همان طور که دلش می‌خواهد این ماجرا را تفسیر کند ولی روشنگری و افشاگری که توسط این زنان صورت گرفت؛ بنی امیه را رسوا کرد و مجبور به اظهار پشیمانی کرد.
۲۵مورد گفتمان دینی با موضوع پیام‌های عاشورایی در مدارس شهرستان اسکو برگزار شد
حجت‌الاسلام رجب‌زاده با اشاره به اهمیت زمینه‌های ماه محرم در گسترش معارف و باورهای دینی گفت: اداره تبلیغات اسلامی با حضور روحانیون بومی و اعزامی شهر مقدس قم در مدارس پسرانه و دخترانه شهرستان ۲۵ مورد گفتمان دینی با عنوان واقعیت‌ها و فرهنگ آموزنده قیام سالار شهیدان (ع) و ... در دهه اول محرم اجرا کرد.
جوانان از بحث های عاشورایی استقبال خوبی داشتند و با ایجاد فضای پرسش و پاسخ به طرح شبهات و سؤالات پرداختند.
گرامیداشت محرم و عاشورا برای پیروی و مواظبت از دستاوردهای عاشورایی است
حجت‌الاسلام مظفر رجب‌زاده در ادامه با اشاره به ریشه‌های قیام عاشورا گفت: عاشورا صرفا یک مراسم سالگرد و یا گرامیداشت نیست بلکه گرامیداشت محرم و عاشورا برای پیروی و مواظبت از دستاوردهای عاشورایی است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو خط عاشورایی را راهی روشن برای همه نسل ها برشمرد و گفت: جریان عاشورا به قدری از طرف شخص امام‌حسین(ع) روشن تبیین شده است که نیاز به تفسیر ندارد و آنچه وظیفه امروزی ماست درس‌آموزی از حقیقت عاشورا است تا مبادا حسین باز در کربلا تنها بماند.
سعید رنجبر